Dostupnosť: SKLADOM do 3-5 dni

Nový produkt

ZT-95 3 wheel E-Moped Car

6 708 €s DPH

Prečo elektromobil?

Majitelia elektromobilov majú výhodu v podobe oveľa nižších prevádzkových nákladov. Elektrina potrebná na nabíjanie elektromobilu je približne o dve tretiny lacnejšia v prepočte na kilometer v porovnaní s cenou benzínu pre rovnaké vozidlo. Existuje množstvo užitočných online kalkulačiek, ktoré vám pomôžu s výpočtom úspory v prípade kúpy elektromobilu.

Elektromobil má oveľa menej pohyblivých dielov než klasické auto so spaľovacím motorom. Existuje pomerne málo bežných servisných úkonov a žiadne drahé výfukové systémy, štartéry, vstrekovanie paliva, radiátory a mnoho ďalších dielov, ktoré nie sú v elektromobile potrebné.

Jediná pohyblivá časť v motore elektromobilu je rotor – preto je elektromobil veľmi jednoduchý a zároveň silný. Jedinou starosťou ostáva teda udržiavať brzdy, pneumatiky a odpruženie.

Jednou z najdiskutovanejších tém sú batérie. Pri dnešnom technologickom pokroku a z článkov, ktorých je batéria elektromobilu vytvorená sa batérie prezentujú dlhou životnosťou.

Šetrnejšie k životnému prostrediu

Menej znečistenia: Voľbou elektromobilu prispievate k zníženiu znečistenia ovzdušia škodlivými emisiami z výfukových plynov. Elektromobily majú nulové hodnoty výfukových emisii.

Obnoviteľné zdroje energie: Podporiť životné prostredie je možné aj rozvinutím konceptu elektromobilov o ďalšie prvky. Je to napríklad čerpanie elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov ako je napríklad slnečná energia – pomocou solárnych fotovoltaických systémov. V tomto prípade solárne systémy slúžia na „zelené nabíjanie“ batérie do elektromobilu.

Ekologicky šetrné materiály: V súčasnosti je tiež trendom využívať recyklované a ekologicky menej škodlivé materiály pre elektrické vozidlá.

Číslo E00095
Menovitý výkon motora 2000W
Menovité napätie motora 72V
Rýchlosť 45km / h
Dojazd ≥70km
Nosnosť 150kg
Predná brzda Hydraulická kotúčová brzda
Zadná brzda Hydraulická kotúčová brzda
Veľkosť predných kolies a pneumatík 130/60R13 kolesá z ľahkých zliatin
Veľkosť zadných kolies a pneumatík 135/70R12 kolesá z ľahkých zliatin
Prevodovka Plynule menitelný prevod
Typ batérie Lead-Acid
Kapacita batérie 45Ah
Napätie batérie 72V
Doba nabíjania batérie - h 8 h
Veľkosť 2240x1190x1485
Hmotnosť obalu / (čistá / hrubá) 340 Kg
Doplnky vykurovací systém, bluetooth radia, 2 sedadlá
BEZ Vodičského preukazu nie

3 produktov v kategórii: